RE-GLASS

Az üveghulladék-feldolgozással foglalkozó orosházi Re-Glass Kft. már 25 éve van jelen a piacon. A vállalat sikeresen pályázott, ennek köszönhetően újabb fejlesztések előtt áll. Az eddig elért eredményeik mellett erről is bővebben beszámoltak a partnereiknek május 11-én a projektnyitó rendezvényen.

Hét sikeres pályázaton már túl van az orosházi üveghulladék-feldolgozó vállalkozás, most két újabb, főként a kutatás-fejlesztésről szóló projektje indult el hivatalosan. A szerda délelőtt tartott eseményen a partnerek mellett, jelen volt Dávid Zoltán polgármester is.

Fotó: Horváth Bence

Az eseményen elhangzott, hogy a Re-Glass Kft. az orosházi mellett, már Budapesten és Mezőörsön is rendelkezik telephellyel, de öt év alatt a sikeres pályázatoknak köszönhetően jelentősen növekedett a kapacitásuk. Idén a tervek szerint 65 ezer tonna üveghulladékot dolgoznak fel. 2017 óta a munkavállalóik számát is sikerült megháromszorozniuk, jelenleg 51 főt alkalmaznak.

ASZÓDI FERENC ÜGYVEZETŐ IGAZGATÓ ELMONDTA, HOGY MINDENFÉLE SÍKÜVEGET KÉPES A RE-GLASS KFT. FELDOLGOZNI, MINT PÉLDÁUL HŐSZIGETELT ÉS LAMINÁLT ÜVEGET, MAGYARORSZÁGON EGYEDÜLÁLLÓ MÓDON AUTÓSZÉLVÉDŐT, ILLETVE MÁR NAPELEMEKET IS KÉPESEK LEDARÁLNI, MAJD A KELETKEZETT HULLADÉKBÓL KINYERNI AZ ÜVEGET.

– Az egyik legfontosabb fejlesztésünk, ahol most is vagyunk. Itt a csomagolási üveghulladékot dolgozzuk fel. Ez Európában is piacvezető, mert itt egy ütemben a szelektív hulladékból olyan minőségű terméket állítunk elő, amit a partnercégek már tudnak hasznosítani – ismertette a részleteket az ügyvezető, aki lapunknak elmondta, hogy az orosházi öblös-, és síküveggyárat kilencven százalékban a Re-Glass Kft. látja el alapanyaggal.

Fotó: Horváth Bence

– Az elmúlt években a nyertes projektjeink alapvetően telephelyeink fejlesztéséről szóltak. A mostani pályázatoknak inkább a kutatás-fejlesztés a lényege. A célja, hogy a laminált üveghulladékban keletkező PVB-fólia ne a lerakóba kerüljön, hanem kémiai úton megtisztítva újból alapanyag legyen és visszakerüljön a körforgásos gazdaságba – árulta el az igazgató.

A bemutatón elhangzott az is, hogy az üveg újrahasznosítása a gazdasági szereplők mellett a természetnek, ezáltal az embereknek is előnyös. Ezzel jelentős energiát spórolhatnak a különböző gyárak, amivel mérsékelhetők a kiadások. Ezen túl csökkenthetők az alapanyagok külszíni bányászatából adódó természeti károk is. Aszódi Ferenc rámutatott arra is, hogy a különböző prémium termékekhez is üvegcsomagolást használnak a vállalatok.

A Re-Glass Kft., a két projektjének megvalósítására több mint 345 millió forint vissza nem térítendő uniós forráshoz jutott a Széchenyi Terv Plusz program keretén belül.

Forrás: oroscafe.hu

Facebook
Twitter
LinkedIn

Tisztelt Partnereink!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy 2023.05.01. (hétfő) és 2023.05.05. (péntek) napokon telephelyünkön a ki- és beszállítás SZÜNETEL.

Kamionokat ezen a 2 napon nem tudunk fogadni.

Megértésüket köszönjük!